5 najpiękniejszych loftów – część 1

PHOTO: Andrew Simpson Architects

Loft może zostać zaprojektowany na tysiąc sposobów. Może to być przestrzeń utrzymana w ciemnej tonacji lub wprost przeciwnie. Dodatek drewna i kolorów sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przyjazne. Kolejna kocepcja to białe ściany z dodatkiem prawdziwej cegły oraz betonu. Zobaczcie sami pięć niesamowitych, loftowych przestrzeni, które mogą stanowić inspirację przy projektowaniu Waszych wnętrz.

1. Niewielki apartament w Berlinie zaprojektowany przez Cartelle Design

Jak udwadnia pracownia Cartelle Design z Petersburga na małym metrażu rownież można świetnie stworzyć atmosferę loftu. Mieszkanie ma zaledwie 60 m2. Jednym z ważniejszych elemntów w tym apartamencie są duże, industrialne okna. Dodatkowym ciekawym elementem nadającym charakter temu wnętrzu jest przeszkolona ściana działowa. Mieszkanie utrzymane jest w surowym klimacie, czyli tak jak lubimy! 

Projekt i zdjęcia: Cartelle Design
loft loftmylove

2. holenderski loft projektu Mariusa Haverkampa

Holenderski architekt wnętrz Marius Haverkamp wraz ze swoja żoną Emily przekształcili dawny magazyn w loft własnego projektu. Industrialna przeszłość miesza się tutaj z nowoczesnością. Oryginalny, czerwony mur z cegły pokrywa całą ścianę kuchni. Elementem przykuwającym uwagę jest monumentalny żyrandol. Został on ręcznie zrobiony w Afryce z czarnej gliny. 

Projekt: Marius Haverkamp
Zdjęcia: Interiors

3. XIX-wieczny magazyn w Melbourne przekształcony w dom rodzinny

Teraz coś z wyższej półki. Studio Andrew Simpson Architects przekształciło dwukondygnacyjny budynek w rezydencję o powierzchni 440 metrów kwadratowych(!) z elastycznym układem dla dużej rodziny. Ciekawostką jest, że każdy członek rodziny ma swoje własne, osobne wejście. Wnętrze to wspaniałe połączenie bieli z cegłą.

Projekt i zdjęcia: Andrew Simpson Architects

 

4. SPEKTAKULARNE PODDASZE w xVi-wiecznej stodole

Ten dom to rekonstrukcja starej stodoły z XVI wieku. Odsłonięte, wewnętrzne belki wyglądaja bardzo spektakularnie. Duże francuskie okna mające 3 m wysokości wychodzą na ogród warzywny. Drewniana podłga połączona z woskowanym betonem nadaje całości współczesnego ducha.

Dom jest podzielony na dwie części. Na dole znajduje się ogromny salon i część wypoczynkowa, otwarta kuchnia z barem oraz biuro. Na górze z kolei  część sypialniana przeznaczona dla pięcioosobowej rodziny. Całość sprawia wrażenie niezwykłej lekkości.

Zdjęcia: Cote Maison

5. Penthause  zaprojektowany przez pracownię Sergey Makhno Workshop

Ten nowoczesny penthause nawiązujący do stylu industrialnego zaprojektowany został przez kijowskie biuro architektoniczne Sergeya Makhno. Mamy tutaj idealne połączenie starej, odsłoniętej cegły z bielą oraz drewnianą podłogą, która ociepla całe wnętrze. Beton na suficie dodaje całej przestrzeni nieco bardziej surowego charakteru. Duże okna oraz wysokie sufity nawiązują do stylu industrialnego. Dużym plusem są tutaj czarne ramy okienne. Całość wypełniona jest nowoczesnymi meblami. Ściana w łazience pokryta jest płytami z betonu architektonicznego w czarnym kolorze. Całość dopełnia dodatek drewna.

Projekt i zdjęciaSergey Makhno Workshop
loft my love

industrialny salon.
łazieka loft my love

Który projekt jest Waszym numerem 1?