Hot trend: Butelkowa zieleń we wnętrzach

PHOTO: Studiopepe.design

Butelkowa zieleń to powrót trendu wnętrzarskiego z lat 80-tych i 90-tych. Był to niewątpliwie jeden z gorętszych trendów ubiegłorocznej jesieni. Dobra wiadomość to taka, że elegancka, ciemna zieleń pozostanie z nami jeszcze kilka sezonów. W tym artykule pokażę Ci kilka inspiracji oraz podpowiem jak z sukcesem wprowadzić ten kolor do wnętrza. Pokażę Ci również kilka fajnych, niedrogich mebli i dodatków w kolorze ciemnej zieleni, które w nieinwazyjny sposób odmienią Twoje wnętrze.

Jak wprowadzić butelkową zieleń do wnętrza?

Krzesła i sofy w kolorze butelkowej zieleni

Butelkową, zmysłową i elegancką zieleń wprowadzamy do wnętrza jako akcent – tak, aby nie przytłoczyć pozostałej części mieszkania. Ciemna zieleń pięknie prezentuje się w otoczeniu złota oraz jasnych przestrzeni. Sofa w tym kolorze czy krzesła w jadalni to jeden ze sposobów, w jaki możesz wprowadzić ten kolor do swojej przestrzeni. Dobra informacja to taka, że ciemna, głęboka zieleń bardzo dobrze wygląda praktycznie w każdym wnętrzu.

We wnętrzach nawiązującym do stylu paryskiego czy glamour jeszcze bardziej podkreśli jego elegancję. We wnętrzu skandynawskim, w których zazwyczaj dominuje biel może stanowić wyrazisty akcent. Z kolei w przestrzeniach nawiązujących do stylu loftowego przepięknie komponuje się z cegłą oraz betonem.


sofa butelkowa zieleńPHOTO: Bemz

butelkowa zieleń sofaPHOTO: Neptune

butelkowa zieleń w saloniePHOTO: Bogdan Bulgakov via Behance

Krzesło do jadalni w kolorze butelkowej zieleni.

Krzesło do jadalni w kolorze butelkowej zieleni (sprawdź aktualną cenę – klik!)

krzesło do jadalni butelkowa zieleń

Krzesło do jadalni w kolorze butelkowej zieleni (sprawdź aktualną cenę – klik!)

ciemnozielone krzesła gubi

Krzesła marki Gubi w kolorze butelkowej zieleni swoim wzornictwem przywołują na myśl meble z lat 70-tych. Są połączeniem minionego designu ze współczesnymi trendami. Są dostępne w wielu kolorach, ale to butelkowa zieleń jest dzisiejszym motywem przewodnim. Nie należą jednak do najtańszych, bo cena jednego krzesła to aż około 3600 zł, więc z pewnością nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. 

Zrób to sam czyli komoda w kolorze butelkowej zieleni

Wiele osób zastanawia się  co zrobić ze starą komodą. Jak ją odnowić? Podpowiadamy. Zamiast przemalowywać ją zwykłą białą farbą użyj zielonej farby kredowej na przykład Annie Sloan w kolorze Amsterdam Green. 

PHOTO:  Annie Sloanprzemalowana komoda butelkowa zieleńPHOTO: Joli Place odnowiona komoda butelkowa zieleńPHOTO: Apartament 34

Dodatki w kolorze butelkowej zieleni

Jeżeli nie chcesz przeznaczać dużego budżetu na metamorfozę, a chcesz być na czasie z najnowszymi trendami skorzystaj z dodatków w kolorze ciemnej zieleni: zasłony, wazony, koce czy poduszki

ciemnozielone zasłonyPHOTO: Vogue Australiazielony wazonPHOTO: Tyylitciemnozielone dodatki do wnętrzaPHOTO: Frenchy Fancy

 

Nasze pozostałe propozycje mebli i dodatków w kolorze butelkowej zieleni! Może znajdziecie tutaj coś dla siebie?

ciemnozielone meble1. Ławeczka  2. Żeliwny czajniczek 3. Fotel Balfour 4. Poduszka 5. Zielony podnóżek 6. Sofa 7. Fotel