Hot Trend: Przeszklona ściana w metalowej ramie

PHOTO: Trendland

W jednym ze wcześniejszych wpisów z cyklu HOT TREND zajmowaliśmy się industrialnymi drzwiami prysznicowymi. Dzisiaj pora na industrialne ściany działowe oraz drzwi wydzielające strefy w pomieszczeniu, czyli jeden z gorętszych trendów wnętrzarskich – na szczęście jeszcze nie aż tak popularny, co właśnie decyduje o jego wyjątkowości. To świetny design oparty na mocnych kontrastach oraz kombinacjach nowoczesnych i tradycyjnych detali.

Czarne, wyraźnie zdefiniowane metalowymi ramami ściany działowe lub drzwi fizycznie oddzielają poszczególne strefy, jednak wizualnie pozostawiają wrażenie otwartej przestrzeni.  Nadają wnętrzu niepowtarzalnego, charakterystycznego uroku. Dzięki ich zastosowaniu nie zaciemniamy przestrzeni, a tym samym wnętrze pełne jest naturalnego światła. To doskonały sposób na przełamanie monotonii za pomocą mocnych, ale zarazem subtelnych kontrastów. Drzwi możemy wybrać w wariancie uchylnym lub przesuwnym.

Do jakiego wnętrza?

Najczęściej stosowane są w stylu skandynawskim i nowoczesnym oraz oczywiście w loftach. Świetnie kontrastują ze ścianami w jasnych kolorach oraz doskonale uzupełniają pozostałe elementy wystroju wnętrza. Idealnie wyglądają zarówno w małych mieszkaniach jak i tych większych. Doskonale prezentują się również w przypadku wnętrz restauracyjnych i biurowych. 

wydzielenie stref w małym wnętrzu-loftmylovePHOTO: Stijlvol Styling
czarna metalowa rama jako ściana działowaPHOTO: PLANETE DECO via Bloglovinczarna metalowa rama drzwiowaPHOTO: Gravity Homemieszkanie w stylu loftowymPHOTO: Main Street Stockholmprzeszklone drzwi z metalową ramąPHOTO: Gravity Homeminimalistyczne wnętrzePHOTO: dezeen 

Gdzie Znaleźć?

Wykonuje się je na zamówienie inwestora lub architekta z połączenia metalu i szkła. Cena to około 1000 – 20000 zl za m2 w zależności od producenta.