Hot Trend: Czarna rama prysznicowa

W ostatnim czasie Pinterest czy Instagram zalewany jest zdjęciami wnętrz z czarnymi, metalowymi przeszklonymi ścianami działowymi. Na pewno wiecie jakie ramy mam na myśli, a jeśli nie to zapraszam Was do wpisu z tym właśnie motywem w roli głównej. Moją uwagę przykuły od samego początku. Wyglądają rewelacyjnie, nadają wnętrzu charakter, a dzięki ich zastosowaniu nie zmniejszamy optycznie pomieszczenia wydzielając poszczególne strefy. Nadają się idealnie do małych wnętrz. Industrialny element w postaci metalowych ram okiennych czy ściennych to zdecydowanie mój ulubiony trend.

Czarna rama prysznicowa

Dzisiaj bierzemy pod lupę łazienkę z czarnymi, industrialnymi drzwiami prysznicowymi. Kabina prysznicowa wyraźnie zdefiniowana prostymi, czarnymi liniami wygląda bardzo gustownie i ekskluzywnie. Styl industrialny łączy się tutaj z nowoczesną prostotą. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać możemy zastosować różne rodzaje wyposażenia i dekoracji.

Czarny, metalowy profil prysznicowy może być głównym elementem Twojej łazienki. Jeżeli zależy Ci na takim efekcie, pozostałe elementy wyposażenia powinny być wtedy bardzo neutralne, a cały wystrój spójny. Spójność jest bardzo ważna w każdej przestrzeni, tak aby atmosfera we wnętrzu była przyjazna i zachęcająca. Ten efekt jest zdecydowanie najbliższy mojemu sercu – kontrast czerni z bielą oraz czarnej, metalowej ramy ze szkłem, czyli mieszanka prostoty z elegancją.

Jeżeli chcemy uzyskać nieco cieplejszy efekt, możemy zastosować drewniane podłogi. Możesz również zdecydować się na płytki, a wnętrze ocieplić drewnianymi elementami wyposażenia. Łazienka stanie się wówczas mniej surowa i bardziej przytulna. Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów zastosowania stalowego profilu w łazience.


PHOTO: A Finer Touch Construction
PHOTO: Kate Walker Design